Saavutuste arhiiv 2013/2014


Täname kõiki Abja Gümnaasiumi laulu- ja tantsulapsi ning juhendajaid, kes osalesid Mulgi peol ning Viljandimaa laulu-ja tantsupeol “Ühtses rütmis”


Kõik Abja Gümnaasiumi koorid pääsesid XXVI laulupeole esinema.


Viljandimaa koolide vaheline karikavõistlus kergejõustikus 20.05.2014

  • 1. koht Birgit Karu 10-12T kaugus 4,47 m
  • 1. koht Birgit Karu 10-12T kõrgus 1,50m
  • 1. koht Mari Kask 10-12T kuul 8,21m
  • 1. koht Jander Heil 10-12P kuul 17,42m
  • 2. koht Markkus Suvi 6-7P kaugus 5,03m
  • 2. koht Birgit Karu 10-12T ketas 23,35m
  • 2. koht Jander Heil 10-12P ketas 42,72m
  • 3. koht Kevin Erg 6-7P pall 64,98m
  • Põhikooli võistkond viies koht suurte koolide arvestuses.
  • Gümnaasiumi võistkond neljas koht.

Avaldame kiitust  16.05.2014 toimunud  Viljandmaa animatsioonifilmide festivalil edukalt esinenud õpilastele:

  • Maarja Peterson
  • Johanna Järve

Avaldame kiitust 09.mail 2014. a Viljandis toimunud Euroopa Liidu teemalisel orienteerumismängul „Viljandimaa Euroopas“ edukalt esinenud võistkondadele:

 I koht    5. – 7. klasside arvestuses

  •  Heliis Pruuns
  • Karmen Kask
  • Saara Kiivit
  • Helari Tehver
  • Helena Kook 

I koht  8. – 12. klasside arvestuses

  • Merike Voss
  • Merili Kask
  • Grethel Seegel
  • Mattias Ots
  • Meeliann Kosk

Karl Tiit saavutas Eesti juunioride tõstmise meistrivõistlustel võidu kehakaalus üle 105 kg. Juhendaja isa Vladimir Ossipov.


Abja Gümnaasiumi ja A. Kitzbergi nim. Gümnaasiumi sõpruskohtumise võrkpallis võitis meie  neidude võistkond koosseisus Birgit Karu, Cristina Aduson, Jaanika Tiit, Mari Kask, Katriin Allik, Krete Allik, Kelli Välba.


Jüripäeva jooksu tulemused:

1.-3. klassi segavõistkondade võitjad olid Kerli Kask, Kermo Kaasiku, Lisete Loit, Ursula Kask, Elyse Järvelaht, Mia-Brigitta Kommer, Teili-Liis Suvi, Sander Saarman

4.-7. klassi arvestuses võitis 6.klassi võistkond (PatrichPurtsak, Kuldar Kask, Joel Jänes, Teet Jüris, Kätlin Keres, Saara Kiivit, MerilinKalames), teine oli 7. klassi võistkond, kolmas oli 4.klassi võistkond.

8.-12. klassi arvestuses võitis 9.klassi võistkond (Sandra Kaukvere, Günther Põllumäe, Kelli Välba, Rivo Truupõld, Meelian Kask, Rasmus Metste, GrethelSeegel, Janek-Jürgen Tammai), teine oli 10.klassi võistkond ja kolmas oli 8.klassi võistkond.


Avaldan tänu 11. klassile meeleoluka lõpukella korraldamise eest ning
abiturientidele tujuküllase ja toreda päeva eest!
—  Sirje Renter, direktor.


Avaldame kiitust    võistkonnale, kes saavutas 24.aprillil 2014. a Abja – Paluojas toimunud võistlussarja „Mulgid platsile“ 1.-4. klasside püüdmisvõrkpalli turniiril III koha.

  •  Andra-Maria Bokmane – 3. kl
  • Maria Joanna Lääts – 3. kl
  • Airon Kent Lõhmus – 3. kl
  • Sander Saarman  – 3. kl
  • Tambet Jõgi  – 3. kl

Rahvusvahelistel tõstevõistlustel Lätis 12. – 13. aprill 2014 saavutas Karl Tiit kehakaalus -105kg II koha. ( kogusummaga 214kg)


17. märtsil Eesti Muusikakoolide Liidu korraldatud üleriigilises “Noorte Interpreetide Konkursi 2014” lõppvoorus Tallinnas osalesid edukalt Abja Muusikakooli õpilased. Regionaalsetest eelvoorudest võtsid osa akordioniõpilane Helari Tehver ja löökpilliõpilased Liis Getliin Kala ja Kaspar Teorein. Eelvoorudest edasi pääsesid meie kooliõpilased Helari Tehver ja Kaspar Teorein. Lõppvooru tihedas konkurentsis olid meie noored muusikud vabariiklikus arvestuses väga tublid. Helari Tehver (õpetaja Valdo Värk) saavutas III koha ja Kaspar Teorein (õpetaja Endel Purju ja klaverisaatja Ruth Mõttus) saavutas II koha.


Avaldame kiitust III veerandi õppetöö tulemuste põhjal järgmistele õpilastele:

2. klass – Kerli Kask, Kerttu Marjaana Kortesmaa, Urmet Sikka, Urmo Sikka
3. klass – Andra-Maria Bokmane, Sander Saarman, Getlin Sosi
4. klass – Ketly Adamson, Jako Jänes, Johanne Järve, Marianne Liis Oissar, Maarja Peterson, Krissy-Eliis Raba, Gregory Subi
5. klass – Karmen Kask, Helena Kook
6. klass – Merilin Kalamis, Kuldar Kask, Helari Tehver
7. klass – Kevin Erg, Kirke Kask, Eliisa Raal
8. klass – Merike Voss
9. klass – Grethel Seegel, Mattias Ots, Laura Tukk


Avaldame kiitust 11. märtsil 2014. Viljandis toimunud Viljandimaa suurte koolide teatevõistlusel “TÄHELEPANU START” III koha saavutanud võistkonnale. Võistkonda kuulusid: Karmen Kask, Heliis Pruuns, Martin Manakin, Kaisa Raagmets, Johanna Järve, Egert Soa, Jako Jänes, Kaspar Teorein, Airon Kent Lõhmus, Sander Saarman, Andra-Maria Bokmane, Getlin Sosi, Kerli Kask, Kerttu Marjaana Kortesmaa, Kristofer Voodla, Urmo Sikka, Urmet Sikka.


Avaldame kiitust rahvastepalli võistkonnale, kes saavutas 07. märtsil 2014. Viljandis toimunud 1.-3. klasside Dumle rahvastepalli piirkonnavõistlusel II koha. Võistkonda kuulusid: Tambet Jõgi, Airon Kent Lõhmus, Sander Saarman, Kristofer Voodla, Urmo Sikka, Urmet Sikka, Kermo Kaasiku, Miko Reimann.


Avaldame kiitust Eesti Muusikakoolide Liidu noorte interpreetide konkursi, Lõuna-Eesti ja Lääne-Pärnu regioonide muusikakoolide akordioniõpilaste konkursil (7. märtsil 2014) II vanuserühmas III koha saavutanud Helari Tehverile


Avaldame kiitust õpilastele, kes esinesid edukalt piirkondlikul matemaatikaolümpiaadil:

  • Kuldar Kask – 2.-3. koht
  • Romet Gregory Subi – 3.-4. koht

Avaldame kiitust rahvastepalli võistkonnale, kes saavutas 28. veebruaril 2014. a toimunud Viljandimaa suurte koolide 1.-3. kl. tütarlaste rahvastepalli võistlusel 3. koha:

  • Andra-Maria Bokmane280220141024-2
  • Maria Joanna Lääts
  • Getlin Sosi
  • Kerli Kask
  • Kerttu Marjaana Kortesmaa
  • Elyse Järvelaht
  • Ursula Kask
  • Emily Lapun

 


Avaldame kiitust rahvastepalli võistkonnale, kes saavutas 28. veebruaril 2014. a Viljandimaa suurte koolide 1.-3. kl. poiste rahvastepalli võistlusel 1. koha:

  • Tambet Jõgi280220141023-1
  • Airon Kent Lõhmus
  • Sander Saarman
  • Kristofer Voodla
  • Urmo Sikka
  • Urmet Sikka
  • Kermo Kaasiku
  • Miko Reimann

 


Abja Talv 2014 bitbike 2. koha saavutas Kaido Raal.

50cc külgkorvides esikoht Markkus Suvi.
Juhendaja Tarmo Raba. 23.02.2014


Merike Voss pärjati auhinnaga eduka ja tänuväärse töö eest üleriigilisel konkursil “Nutikad õpilastööd 2014”25.02.2014


Helari Tehver saavutas ajaloo-olümpiaadi piirkonnavoorus I koha.


Abja Gümnaasiumi 7.-12. klasside vahelise võrkpallivõistluse võitis:

  • 10. klassi I võistkond koosseisuga: Diana Väster, Katriin Allik, Krete Allik, Silver Kask, Sander Hermiste, Jander Heil. 
  • 2. koha saavutas 12. klassi I võistkond.
  • 3. koht läks 11. klassile.

H. Leplandi peastarvutamisvõistluse parimad:

I klass

  1. Miko Reimann
  2. Ursula Kask
  3. Laura Adamson 

II klass

  1. Kerli Kask
  2. Sandra-Liisbet Lilleste
  3. Kerttu Marjaana Kortesmaa

III klass

  1. Getlin Sosi
  2. Sander Saarman
  3. Airon Kent Lõhmus 

IV klass

  1. Romet Gregori  Subi
  2. Ketly Adamson
  3. Jaan Kollamaa 

V – VI klass

  1. Kuldar Kask

2.– 3. Jako Kalda

2.– 3. Joel Jänes

VII – XII klass 

  1. Gert Lees (XII kl)

2.-3.Mattias Ots (IX kl)

2.-3. Andra Kabanen (XII kl)

4.-5. Grethel Seegel (IXkl)

4.-5. Taavi Tiirats  (X kl)

6.-9. Hendrik Rausk (XII kl)

6.-9. Jorma Kõpp (XI kl)

6.-9. Silver Kask (X kl)

6.-9. Ly Metsaroos (XI kl)

Abja Gümnaasiumi parim peastarvutaja aastal 2014 on 

 GERT LEES


Kodanikupäevale pühendatud üleriigiline plakati konkurss teemal “Mis on tarbimise hind?” Saavutasid I koha meie kooli 2. klassi õpilased: Sandra Lilleste, Kerli Kask, Lisette Loit ja neid juhendas õpetaja Annely Pilk.


Avaldame kiitust Pärnumaa koolide lahtistel võistkondlikel meistrivõistlustel I koha saavutanud Abja Gümnaasiumi võistkonnale, koosseisus: Oskar Raidlepp, Martin Raidlepp, Ottomar Raidlepp, Eliise Raidlepp.


Avaldame kiitust Kultuuriministeeriumi ja Kodanikuhariduse programmi MINU RIIK poolt kodanikupäevaks 2013 väljakuulutatud XII esseekonkursi “Kodanik loob ja hoiab kultuuripärandit” ergutusauhinnaga pärjatud Greete Jaksurile.


Avaldame kiitust rahvastepalli võistkonnale, kes saavutas Eesti Koolispordi Liidu poolt korraldatud Dumle 4.-5. kl rahvastepallivõistlustel 2. koha:

  • Johanna Järve4. kl
  • Karmen Kask5. kl
  • Helena kook, 5. kl
  • Marianne Liis Oissar4. kl
  • Maarja Peterson4. kl
  • Kaisa Raagmets4. kl
  • Kaili Saar5. kl
  • Eva Rahel Viitas4. kl

Avaldame kiitust rahvastepalli võistkonnale, kes saavutas Viljandimaa suurte koolide 4.-5. klasside tütarlaste rahvastepalli esivõistlusel 2. koha:

IMG_4526

  • Johanna Järve, 4. kl
  • Karmen Kask, 5. kl
  • Helena kook, 5. kl
  • Marianne Liis Oissar, 4. kl
  • Maarja Peterson, 4. kl
  • Kaisa Raagmets, 4. kl
  • Kaili Saar, 5. kl
  • Eva Rahel Viitas, 4. kl

Avaldame kiitust rahvastepalli võistkonnale, kes saavutas Viljandimaa suurte koolide 4.-5. klasside poiste rahvastepalli esivõistlusel 3. koha:

  • Eric Ilsen, 4. kl
  • Jako jänes4. kl
  • Martin Manakin5. kl
  • Erik Raagmets4. kl
  • Robert Reimann4. kl
  • Egert Soa4. kl
  • Kuldar Sperling4. kl
  • Kaspar Teorein4. kl

5.novembril toimus meie koolis Lõuna –Mulgimaa nelja kooli (Halliste põhikool, August Kitzbergi nimeline Gümnaasium, Mõisaküla põhikool, Abja Gümnaasium) matemaatikavõistlus MULGI PÄHKEL.

Kiitus meie kooli tublidele õpilastele, kes tulid auhinnalistele kohtadele:

  • I koht  Ottomar Raidlepp 7.kl, Mattias Ots 9.kl,
  • II koht Romet Gregory Subi 4.kl, Kuldar Kask 6.kl, Kirke Kask 7.kl
  • III koht Jako Jänes 4kl, Helari Tehver 6.kl, Martin Raidlepp 8.kl.

Avaldame kiitust tublidele neidudele Viljandimaa koolide vahelisel võrkpalli turniiril saavutatud teise koha eest. Võistkonda kuulusid:

  • Kreete Allik
  • Katriin Allik – parim mängija
  • Mari Kask
  • Mare Maalmeister
  • Ly Metsaroos
  • Cristina Aduson
  • Birgit Karu
  • Juhendaja Mari Kahu
529409_604936166222477_677719850_n

 


Laura Tukk võistles 15. oktoobril Hiinas noorte maailmameistrivõistlustel sportvibu kadettide klassis.


Viljandi maakonna koolide jooksukrossil gümnaasiumide arvestuses võistkondlik 3. koht:

  • Gete Kaasike, 11. kl
  • Karmo Kask, 12. kl
  • Mari Kask, 11. kl
  • Kristina Korell, 10. kl
  • Rainer Nellis, 11. kl
  • Ruth Rist 10. kl

Viljandi maakonna koolide jooksukrossil 10.-12. kl poiste arvestuses 1. koht:

  • Silver Kask, 10. kl

Viljandi maakonna ettelugemisvõistlusel 1. koht:

  • Johanna Järve, 4. kl

13.09.2013 – Saavutas tõstevõistlusel Lätis Salduses I koha KARL TIIT 12. klass