Koolmeistrid ja õpetajad

Jaanus Laas  Kaidi talu peremees, õpetas lapsi kodus
Eichelmann-1841koolmeister Vanamõisas
Aadu Oja1841 – 1857Masal ja Sukal
Jaan Jung1857 – 1898Kaidi koolmeister
Jaak Raekson1890 – 1898koolmeistri abi
 1898 – 1929koolmeister
Martinson1927 – 1929õpetaja
Anna Hain (Sirkel)1929 – 1933Kaidi algkooli juhataja
 1933 – 1940Abja algkooli õpetaja
Lilian Sassian1912 – 1914Abja erakooli õpetaja
August Schwarts1914 – 1915Abja kooliseltsi “IDU” eraalgkooli õpetaja
Linda Nikolai1915Abja kooliseltsi “IDU” eraõpetaja
Alma Luukas1915 – 1917Abja kooliseltsi “IDU” eraalgkooli juhataja-õpetaja
Helmi Liebus1915 – 1916Abja kooliseltsi “IDU” eraalgkooli
Johannes Miksmann1915 – 1916Abja kooliseltsi “IDU” eraalgkooli õpetaja
Anna Sapas1916Abja kooliseltsi “IDU” eraalgkooli õpetaja
Heinrich Luts1917 – 1918Abja kooliseltsi “IDU” eraalgkooli juhataja
Jaan Kinger1918Abja kooliseltsi “IDU” eraalgkooli juhataja
Linda Hermann1918 – 1919õpetaja
Jakob Noorkukk1919 – 1920koolijuhataja kt
Salme Tobbi1919 – 1925õpetaja
 1920juhataja
Hildegard Kolberg1919 – 1921õpetaja
Milda Schwalbe1919 – 1920õpetaja
Anu Pulk1920 – 1922õpetaja
Armanda Kuusik1920 – 1922õpetaja
Maimu Nõges (Kuum)1921 – 1940õpetaja
Salme Noodapera1920 – 1925õpetaja
Marie Heinsalu (Riiso)1922 – 1955vene keel
Aleksandra Sipelga1922 – 1925õpetaja
Anna Suits1922 – 1923õpetaja
Hilda Murakin1923 – 1924õpetaja
Aleksei Ilves1923 – 1924õpetaja
Peeter Nõmm1925 – 1940Abja Algkooli juhataja
Hilda Mõttus (Kadak)1925 – 1956vene keel
Salme Hunt1925 – 1927õpetaja
Kusta Ereline1927 – 1936õpetaja
Emilie Attik (Rääk)1929 – 1946juhataja, direktor
 1946õppealajuhataja
Anastasia Hain…1930 – 1940õpetaja
Oskar Aser1936 – 1944õpetaja
 1.04.1941pedag. Alajuhataja
Friedrich Olup1940 – 1941Abja Keskkooli direktori kt
Elviine Heinmaa1940 – 1944õpetaja
 1.03.1941juhataja (direktor)
Paul Rääk1940 – 1946 
Vello Kroon1940 – 1944 
Bernhard Unn1940 – 1943 
Hilda Viirsalu1940 – 1942 
Eduard Kaur1940sõjalise õp, keh. Kasv.
Liidia Ungru1941 
Eugen Raunet1941 – 1944inspektor
Johanna Sillamik1941 – 1942 
Luule Jung1941 – 1942 
Richard Võlli1941 – 1944usuõpetuse õpetaja
Osvald Kukkur1942 – 1946õpetaja
 1945 – 1946õppealajuhataja
Olga Masso1942 – 1944 
Linda Soodla1943 – 1944 
Leida Lepp1944 
Karl Kraaving1944 
Liidia Kraaving1944 
Maimu Lippert1944algklasside õpetaja
Anna Liblikmaa1944 – 1949algklasside õpetaja
Helju Kukk1944 – 1945algklasside õpetaja
Linda Pärna1944 – 1945eesti keel
Elmar Roger1944 – 1945 
Elmar Kask1944 – 1947 
 1951 – 1952füüsika
Veera Rohtla (Kartus)1944 – 1949 
Vau1944eesti keel
Boris Muni1944 – 1945sõjaline algõpetus, ajalugu
Hans Kurvits1945laulmine
Anna Kurvits1945vene keel, eesti keel
Olinde Põldoja (Meos)1945 
Elmar Mölder1945laulmine
Elsa Ots1945 – 1968matemaatika, füüsika
 1946õppealajuhataja
Johannes Kivilaan1945 – 1954bioloogia
Linda Aibel1945 
Benita Kurm1945 – 1959algklassid
Jevgenia Gernett1945vene keel
Peeter Univer1945sõjalise õpetaja
Johannes Rein1946 
Lehte Kallit1946 
Viktor Ljamsin1946algklasside õpetaja
Johannes Haamer1946 – 1949 
Iliste-Lubi1947 
V. Tiks  
Leo Soots muusika
M. Jänes  
Karma kehaline kasvatus
Reinhold Jürgenson1948 – 1957matemaatika, füüsika
Helene Kuum1948 – 1949 
Jakob Gelbart1948sõjaline ?
Paul Sipelgas1947 – 1948kehaline kasvatus ?
Eduard Pärna1947 – 1948laulmine
Eerik Saluveer1949 – 1953 
 1951 – 1952direktor
Laine Kilusk ajalugu
Valli Varik (Mitt)1949 – 1953kehaline kasvatus
Selma Oja1953 – 1961internaadi kasvataja
Kalju Kass vene keel, ajalugu
Taissa Baranova  
Kuno Vilberg kutse eelne ettevalmistus
Vladimir Borovski joonistamine
Ingrit Borovski (Laiksaar) inglise keel
Kaarel Oja1953 – 1960kehaline kasvatus
Jaan Tursk kehaline kasvatus
Mai Järvekülg ajalugu
Edgar Koidu matemaatika, füüsika
Hilja Rannap algklassid
Erna Meltsas algklassid
Loreida Paju1953 – 1957eesti keel
Eva Säde1954 – 1956matemaatika, füüsika
A. Rein  
A. Jürimäe  
A. Maasalu  
Helja Sitska1950 – 1977inglise keel
Zoja Tsitsikova vene keel, bioloogia, geograafia
Anna Savaostjanova algklassid
Hans Lepland1951 – 1993matemaatika, füüsika
Pia Kelk1951 – 1983algklassid
Pauline Kiirats1951 – 1963vene keel
Helve Toome1951 – 1954 
 1952 – 1954direktor
Sinaida Samet1951 – 1954eesti keel
Harald Matvei1951 – 1955laulmine
Inge Matvei1951 – 1955algklassid
Lednjova Nõmmik1951 
Jelena Froš1951 – 1962vene keel
 1954 – 1956õppealajuhataja
Hilma Allvee1951 – 1988bioloogia
Erik1951 
Aleksei Šišajev1953 – 1998matemaatika, füüsika
 1966 – 1976direktori asetäitja
Endla Tirgo1954 – 2004pioneerijuht, algklassid, vene keel
Heino Einer1954 – 1984direktor, keemia
Rita Valmet1954 – 1959geograafia
Inge Peet1954direktor
Milli Pedajas1954 
Niina Kovaljova1954 – 1977algklassid
Sinaida Einer1955 – 1981vene keel
Olga Kõpp1955 – 1975algklassid
Milvi Pihla1955 – 2003bioloogia
 1968 – 1988klassivälise töö organisaator
Tiiu Ulm1955matemaatika
Agnia Alev1955eesti keel
Ilmar Vaino1955joonestamine
Jekaterina Zujeva1955ajalugu
Ludmilla Morozova1955matemaatika, füüsika
Paul Mitt1956 – 1958direktori asetäitja
 1962 – 1966direktori asetäitja
 1961 – 1968vene keel
Selma Mitt1956vene keel, matemaatika
Renate Lavjagina1956algklassid
Paul Lehesmets1957 – 2001eesti keel
Leida Lepland1957 – 2001füüsika
 1973 – 1991direkotri asetäitja
Aino Ojassalu1957 – 1963algklassid
Linda Rull1957 – 2004algklassid
Jaan Rokk1957 – 1962matemaatika
Ellen Rokk1957 – 1962ajalugu
Arnold Puntso1957kutse eelne ettevalmistus
Frieda Sumberg1957laulmine
Heljo Lepamäe (Lepik)1958 – 1989kehaline kasvatus
 1984 – 1988direktori asetäitja
Vaike Toht1958 – 1968direktori asetäitja, geograafia
Lembi Olbrei1958joonestamine
Mirjam Bergvald1958eesti keel
Kalju Malla1958 
Elfriide Riivik1958käsitöö
Tiiu Heumo1959laulmine
Evi Talve1959inglise keel
Alevtina Andrejeva1959algklassid
Elle Säinas1959pioneerijuht
Helle Jänes1960 – 1972algklassid
Aleksandra Sõssojeva1967 – 1968õppealajuhataja
 1967 – 1993algklassid
Laine Naisson1960tootmisõpetus
Valve Roosalu1960keemia
Ilmar Sarapuu1960kutse eelne ettevalmistus
Tiiu Luukas1960 – 1962kutse eelne ettevalmistus
Valentina Žukova1961matemaatika, füüsika
Aino Song (Hermann)1961 – 1984 
 1984 – 1992algklassid
Virve Sermat1961 – 1963geograafia
Marvi Tuisk (Murulaid)1961 – 1965algklassid
Tiiu Kuningas1961 – 1963algklassid
Jevgenia Savinkova1961 – 1983geograafia
Eldur Maimre1961 – 1964keh. kasv, kutse-eelne ettevalmistus
Valentina Veltmann1961 – 1963 
Merike Maimre1961 – 1964algklassid
Maie Tamra1961laulmine
Ott Hiidmaa1962 – 1966tööõpetus
Taimi Jüris1962 – 1967inglise keel
Helle Punane1962 – 1967joonistamine
Valve Riis1962 – 1963algklassid
Valentina Akimova1962 – 1963 
Niina Saar1962 – 1969algklassid
Aime Toodu (Madsen)1962 – 1967internaadi kasvataja, algklassid
Viive Sepp1962 – 1983algklassid
Aita Tänavots1962 
Hilja Heinsalu1963 – 2005algklassid
 1963 – 1965õppealajuhataja
Tiiu Kangilaski1963 – 1965eesti keel
Helvi Koppel1963 – 1965eesti keel
Reet Tomson1963 – 1965pioneerijuht
Velli Beier1964 – 1967tootmisõpetus
Aarne Lepik1964 – 2004kehaline kasvatus
Milvi Kandla (Toom)1964 – 1993vene keel
Alide Kilk1964 – 1968vene keel
Linda Lippur1965 – 1971matemaatika
Maire Plint1965õppealajuhataja, algklassid
Kaleph Jõulu1965 – 1966eesti keel
Kaido Jaanson1965 – 1966ajalugu
Helvi Jõulu1965 – 1966 
Aili Nurk1965 – 1966 
Kalle Lindi1965 – 1966laulmine
Tiiu Rõigas1965 – 2004algklassid
Voldemar Kliimand1966 – 1967laulmine
Anne Aus1966 – 1970pioneerijuht
Tamara Karatai1966 – 1969matemaatika
Sylvia Kobin1966 – 1984ajalugu
Endel Rõigas1966 – 1994tööõpetus
Iivi Paap1966 – 1968geograafia
Milvi Vaarmann1966 – 1967eesti keel
Valeri Apuhtin1966 – 1968 
 1969 – 1972pikapäevarühm, ajalugu
Ilme Univer1966 – 1968 
Helve Lumi1967laulmine
Ülo Suik1967 – 1968füüsika
Reet Külvik1967 – 1969inglise keel
Ludmilla Šišajeva1967 – 1983vene keel
Asta Ilmjärv (Uibokand)1967 – 1982eesti keel
Tiiu Janter (Rösler)1967 – 1983joonistamine
Heidi Parvik1967 – 1971internaadi kasvataja, kunstiajalugu
Viive Tiideberg1968 – 2003eesti keel
Elvi Madis1968 – 1970laulmine
Hilda Veidenberg1968 – 1970matemaatika
Heli Kööbi1968 – 1971saksa keel
Liidia Korjakina1968 – 1970 
Veera Lermontova1968 – 1970algklassid
Maie Lond1968 – 1970 
 1978 – 1983vene keel
Aksel Tiideberg1968 – 2010ajalugu
 1968 – 1984direktori asetäitja
 1984 – 1997direktor
Žanna Solodkova1969 – 1971algklassid
Milvi Teearu1970 – 1973matemaatika
Pilvi Soomets1970 – 1991kehaline kasvatus
 1998 – 2003internaadi kasvataja
Ille Aas1970 – 1973geograafia
Zoja Gorškova1970 – 1973 
 1974 – 1985matemaatika
Malle Bucht1971 – 1974käsitöö
Vilma Väli1971 – 1973vene keel
Irina Jegorova1972 – 1973algklassid
Aita Ottson1972 – 1975matemaatika
Luule Peebu1972 – 1974eesti keel
Ene Poom1972 – 1975saksa keel
Virve Villemson1972 – 1973inglise keel
Hiie Veidenberg1972 – 1973pioneerijuht
Mihhail Belitškin1972 – 1998sõjaline algõpetus, ajalugu
Peeter Jürgenson1973 – 2020füüsika, keemia, arvutiõpetus
Toivo Peterson1973 – 1974matemaatika
Lea Mälga1973 – 1974pioneerijuht
Helju Lehesmets1968internaadi kasvataja
 1973 – 1977eesti keel
Aino Ilm1973 – 1977inglise keel
Elviira Mamonova1973 – 1981algklassid
Rein Piir1974 – 1976sõjaline algõpetus
Maie Kallak (Ehatäht)1974 – 2014geograafia
 1991 – 1998õppealajuhataja
Ludmilla Burkanova1974 – 1976füüsika, keemia
Elve Lepik (Tammes)1974 – 2002matemaatika
Katrin Keerma (Tammes)1974 – 1977laulmine
Linda Kolk1974 – 1979inglise keel
Tatjana Kalinina1974 – 1975pioneerijuht
Madli Lõhmus1974 – 1975pioneerijuht
Alevtina Baum1975 – 1976pioneerijuht
Kalina Kaširina1975 – 1978vene keel
Pille Põldaas1975 – 1995pioneerijuht, algklassid
 1988 – 1991huvijuht
Eduard Mäetagas1975 – 1976eesti keel
Maive Pääsuke (Nõmm)1979 – 1977 
 1979 – 1988saksa keel
Linda Vares1975 – 2013matemaatika
Jüri Hellat1976 – 1978sõjaline algõpetus
Ira Abel1976 – 1977vene keel
Kaja Jõks1976 – 1980käsitöö
Tiia Aasamäe1977 – 1980matemaatika
Viiu Kose1977 – 1985eesti keel
Kai Saag1977 – 1979vene keel
Olga Mamonova1977 – 1979pioneerijuht
Lea Einaleht1978 – 1982laulmine
Sünne Jüriado1978 – 1979pioneerijuht
Maris Niine1979 – 1982inglise keel
Maarika Saarna1979 – 1980inglise keel
Eha-Mall Ilsen1979 – 1993internaadi kasvataja, kästiöö
Linda Menning1980 – 2019kehaline kasvatus
 2019 – 2022pikapäeva õpetaja
Aarne Lepla1981 – 1983 
 1983 – 1987kunstiõpetus
Kaja Lepla1981 – 1997käsitöö, kunstiõpetus
Natalja Vares1981 – 1982pioneerijuht
Reet Leppik1982 – 1985inglise keel
Kaarin Raud1982 – 1990 inglise keel
 1999 – 2006inglise keel
Jelena Ivanova1982vene keel
Viivu Rebane1982 – 1983eesti keel
Valentina Lindikrei1982 – 1998algõpetus
Olga Tenno (Koništšuk)1982 – 2003vene keel
Svetlana Veršinina1983 – 1986vene keel
Jelena Panikarovskaja1983 – 1984vene keel
Ene Matesen1983 – 1986laulmine
Hilvi Bergmann1984 – 1990vene keel
Aivar Koks1984 – 2004ajalugu
Maarika Koks1984 – 2004algõpetus
Silvia Mälksoo1985 – 2021eesti keel, meedia
Jelena Hein (Korjakovskaja)1985 – 2020matemaatika, õpilaskodu kasvataja
Lea Lillestik1986 – 2022kehaline kasvatus
 2000 – 2003huvijuht
2022 –pikapäeva õpetaja
Liivi Tori1986 – 1988laulmine
Sergei Kukka1986 – 1989bioloogia, geograafia
Juri Rakitin1986 – 1992algõpetus
Ingrit Toomtalu1987 – 1990pioneerijuht
Tiia Riet1987 – 2021matemaatika
 2013 – 2021õppealajuhataja
Kersti Künnapuu1988 – 2003direktori asetäitja, kehaline kasvatus
Lisel Helbrod1988 – 1991bioloogia
Madis Mäemets1988 – 1992eesti keel
Eve Pampa (Hunt)1989 – 1997saksa keel
Ulvi Saar1989 – 1990algõpetus
Annely Pilk1990 –algõpetus
Katrin Tamberg1990 – 1996vene keel
Riina Hint1991 – 1994bioloogia
Valdo Pampa1991 – 1994huvijuht
Kaja Juhkam1991 – 1992inglise keel
Kersti Mäger1992 – 1995muusika
Mart Reitel1992 – 1998inglise keel
Mari-Liis Jürgenson1992 – 1993inglise keel
Aire Aade1993 – 1994saksa keel
 1994 – 1997 
Margus Kivi1994 – 1998tööõpetus
Reet Leets1994 – 2002eesti keel
Juta Räägel1994 – 1999kunstiõpetus
Eve Soostar1994 – 1995huvijuht
Ülle Roomets1995 – 2002muusika
 1998 – 2000huvijuht
Anneli Veevo1995 –matemaatika, füüsika, muusika
Karin Sepp (Hunt)1995 –algõpetus
Sirje Sööt1995 – 1998huvijuht
Aire Koks1996 – 2004inglise keel
Timo Riigor1996 – 1997piirivalve õpetus
Helga Tamm1995 – 2001internaadi kasvataja
Tarvo Talvistu1997 – 2002direktor, inglise keel
Janar Kansonen1998 – 2005algõpetus
Katrin Ots1999 –tööõpetus
Annely Paloveer1999 – 2001kunstiõpetus
Eha Averjanov2000 – 2017logopeed, eesti keel
Elen Raba (Jerlov)2000 –algõpetus
Siirius Sikka2000 – 2013muusika
Marelle Kansonen2001 – 2005kunstiõpetus, algõpetus
Jüri Ojamaa2001 – 2014füüsika, arvutiõpetus
 2007 – 2012direktor
Anneli Ruusalu2001 –vene keel
Sirle Savila2001 – 2003eesti keel
Arvo Lamp2002 – 2006direktor, ajalugu
Eve Jaanus2002 – 2003algõpetus
 2004 
Taavi Arus2003 – 2005kehaline kasvatus
Olga Yastrebinskaya2003 – 2009vene keel
Valve Paloveer2003 –õpilaskodu kasvataja
Sirje Renter2003 – 2012õppealajuhataja
 2013 – 2017direktor
 2013 – 2019eesti keel
 2019 – 2022abiõpetaja
Mart Saar2003 – 2005huvijuht
Hille Krusberg2003 – 2006psühholoog
Tea Eller2004 – 2010parandusõpe
Ave Jelisejeva2004 –algõpetus, kunstiõpetus
Helen Kukk2004 – 2006algõpetus
Evelyn Lossi2004 – 2014inglise keel
Meeli Luik2004 – 2005bioloogia
Mikola Misjuk2004 – 2012kehaline kasvatus
Enn Pärnamägi2004 – 2007eesti keel
Juta Rikk2004 – 2005ajalugu
Signe Vahtramäe2004 – 2006inglise keel
Merle Hüva2005 – 2007huvijuht, algõpetus
Ene Lätti2005 –bioloogia
Christi Lõhmus2005 –ajalugu, ühiskond
 2013 – 2021huvijuht
 2021 – õppealajuhataja
Terje Jaakson2006 – 2010sotsiaalpedagoog, muusika, inimeseõpetus
Ere Kurgvel2006 – 2007inglise keel
Ene Pihlak2007 – 2009psühholoog, abiõpetaja, pikapäeva kasvataja
Ramo Pener2008 – 2011inglise keel
Jelena Bronskaja2009 – 2011vene keel
Triinu Menning2009 – 2012huvijuht
Marita Jeršova2010 – 2013vene keel
Maile Kreevs2010 –ajalugu, ühiskond
Kairi Kaldoja2011 – 2015inglise keel, saksa keel
Maire Raieste2012 – 2022sotsiaalpedagoog
2020 – 2022eesti keel
Eliise Vainurm2012 – 2013huvijuht
Mari Kahu2012 – 2019kehaline kasvatus
Helle Berg2013 – 2015ajalugu, ühiskonnaõpetus
Toomas Riet2013 – 2021matemaatika
Mare Lapp2014 –inglise keel
Andres Linnupuu2014 – 2018draamaõpe
Priit Tannik2014 – 2016majandusõpe
Keijo Koort2014 –informaatika, praktiline meedia
Laine Lindvest2015 –praktiline meedia
2022 –direktor
Kadri Kalm2015 – 2018inglise keel
Reet Orgusaar2016 – 2018saksa keel
Teele Ladva2017 – 2021logopeed
Ardo Agasild2017 – 2022direktor, matemaatika
Paul Zubtšenko2017 – 2019füüsika
Kairi Nigol2018 – 2019inglise keel
Kadri Hütt2018 –saksa keel
Kädy Kampus2019 –kehaline kasvatus
Rein Ruus2019 –füüsika
Eve Anton2019 –inglise keel
Jaan Usin2020 –keemia
Olesja Roosmaa2020 –klassiõpetaja
Lea Leppik2021 –logopeed
Tiia Tõnts2021 –matemaatika
Cäro-Ly Helve2022 –sotsiaalpedagoog
Tiiu Suur2022 –esmaabi
Valentina Lindikrei2022 –vene keel